Twój koszyk

Produków: 0 (0,00zł)
  • email:[email protected] (formularz kontaktowy)
  • telefon:791 655 436
  • gadu:33107700
Producenci

Opinie naszych klientów:

  • Błyskawiczna przesyłka. Sprzedawca informuje na bieżąco. Polecam jak najbardziej. 100% satysfakcji.
  • towar wysokiej jakości, przesyłka ekspresowa, wszystko idealnie! Polecam :)
  • Produkt zgodny z opisem, świetny kontakt e-mail, szybka wysyłka. Polecam

Oleje naturalne

Oleje roślinne znane są ze swych właściwości zdrowotnych, i stosowane w pielęgnacji ciała, już od czasów starożytnych. W antycznym Egipcie, Rzymie i Grecji znano i powszechnie używano m.in. oliwy z oliwek, oleju sezamowego, oleju z jojoby oraz z awokado. Olejki te wykorzystywano do nacierania ciała i włosów w celach pielęgnacyjnych, ochronnych oraz do masażu.

Najbardziej wartościowe są oleje tłoczone na zimno, niefiltrowane oraz nierafinowane, czyli nie poddane procesowi oczyszczania (często pod wpływem wysokich temperatur), który to proces pozbawia olei wielu wartościowych substancji odżywczych i cennych właściwości pielęgnacyjnych.

Naturalne oleje roślinne są łatwo przyswajalne przez skórę, doskonale się wchłaniają i dostarczają do jej wnętrza cenne składniki odżywcze.

Są bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) mi.in. Omega 3 i Omega 6, oraz wielu witamin (A, E, D i innych w zależności od wybranego oleju) i substancji biologicznie czynnych.

Oleje doskonale nawilżają i odżywiają skórę, przywracają jej równowagę i inicjują naturalne procesy naprawcze. Działają ochronnie oraz przeciwdziałają przedwczesnemu starzeniu się skóry. Wspomagają leczenie chorób skórnych (m.in. olej z ogórecznika i z wiesiołka stosowane są w przypadku atopowego zapalenia skóry i łuszczyc).

Olei naturalnych można użyć do masażu ciała oraz twarzy. W celu lepszej smarowalności olejować można lekko wilgotną skórę np. po kąpieli (w przypadku twarzy przed nałożeniem olejku wacik kosmetyczny można delikatnie zwilżyć, odcisnąć wodę i następnie nałożyć nań olejek).
Oleje doskonale sprawdzają się jako maska do włosów, szczególnie suchych, zniszczonych, wymagających nawilżenia i odżywienia. Olejek nakładamy na włosy suche lub wilgotne i pozostawiamy aby cenne substancje mogły wniknąć do wnętrza włosa (olej można pozostawić na włosach na kilka godzin lub nawet całą noc, minimum powinna to być przynajmniej godzina - dłuższy czas ekspozycji włosa na działanie oleju wzmacnia jego odżywcze działanie).

MadamNatura.pl © 2011. Kopiowanie bez zgody zabronione.

kosmetyki naturalne kosmetyki ekologiczne eko kosmetyki kosmetyki naturalne białystok