Masz pytania? Zadzwoń: 795 562 739

Darmowa dostawa od 199 zł

Darmowe próbki do każdego zamówienia.

OLEJ RYCYNOWY NA WŁOSY.

Olej rycynowy na włosy – hit czy kit?

Właściwości kosmetyczne oleju rycynowego znały już i doceniały nasze babcie. Ich pokolenie często po niego sięgało głownie na poprawę kondycji zniszczonych włosów oraz na ich zagęszczenie. Uważały, że olej rycynowy na włosy działa genialnie. Dziś wraca on do łask zyskując coraz większe grono zwolenników naturalnego dbania o włosy. Zanim po niego sięgniemy, sprawdźmy w jaki sposób należy go używać, by maksymalnie wykorzystać działanie jego składników. Olej ten jest wytłaczany z nasion rącznika pospolitego, który można spotkać w Afryce oraz w Indiach. Jest gęsty, a jego zapach jest niewyczuwalny.

Kosmetyk z innej epoki dziś znów popularny

Kiedyś nasze babcie miały bardzo ograniczone pole do działania, jeśli chodzi o wybór kosmetyków. Dziś jest zupełnie inaczej. Nasze pokolenie ma dostęp do różnorodnych produktów. Na szczęście coraz więcej osób wyznaje zasadę ”mniej znaczy więcej” i zamiast gromadzić coraz to nowsze kosmetyki, ogranicza ich ilość do niezbędnego minimum. Minimalizm odnosi się także do składu kosmetyków. Ten im prostszy i krótszy, tym lepiej dla nas. Zamiast parabenów czy PEG-ów lepiej wybrać bezpieczne, naturalne składniki, bo one przedostają się do naszego organizmu i mają wpływ na jego funkcjonowanie.

Zrób lifting swoim włosom bez wychodzenia z domu

Olej rycynowy na włosy to propozycja dla tych, którzy chcą je zregenerować. Sprawia, że włosy odzyskują utracony blask i witalność. Poprawia stan włosów, również końcówek, ale dobrze działa też na skórę głowy. Zamyka łuski włosa, a to pomaga je wygładzić i odżywić. Po ten produkt powinien sięgać każdy, kto chce mieć piękne, gęste i zdrowe włosy! Szybki porost włosów jest wymieniany jako jeden z głównych profitów używania specyfiku. W tym celu należy regularnie wmasowywać go w skórę głowy pobudzając w ten sposób krążenie. To najlepszy sposób na stymulowanie porostu włosów. Jednak trzeba pamiętać, że nie wyrosną one z dnia na dzień. Potrzebna jest zatem cierpliwość, bo efekty da się zauważyć po kilku tygodniach, a czasem nieco później. Olej nie tylko przyczynia się do porostu nowych włosów, ale zapobiega też wypadaniu starych.

Najpierw sprawdź jak go używać

Samodzielne nakładanie oleju rycynowego nie jest najlepszym pomysłem. Jest on bardzo gęsty i kleisty, a to utrudnia zarówno aplikację, jak i późniejsze zdjęcie go z włosów. Dlatego najlepiej łączyć go z innymi produktami. Można dodać go do ulubionej maski czy odżywki, również takiej typowo domowej. Można połączyć z innym olejem np. słonecznikowym.

Olej rycynowy na włosy nakładamy najlepiej wtedy, gdy są one mokre. Po upływie około 30-40 minut możemy go zmyć wodą lub nawet taką maseczkę nałożyć sobie na noc pod czepek foliowy. Na suche włosy również da się go nałożyć, ale jest to trudniejsze i bardziej czasochłonne. Później trzeba dokładnie zmyć specyfik, aby uniknąć efektu tłustych włosów u nasady. Na włosy można nałożyć podkład humektantowy np. miód, co ułatwi aplikację oleju rycynowego. Ne powinny go używać panie o jasnych włosach. Może on przyciemnić im kolor włosów.

Aby ułatwić sobie życie, możemy pójść na skróty i użyć kosmetyki z olejem rycynowym, takie jak szampon w kostce dostępny w MadamNatura.pl.

Olejek rycynowy dobry również na skórę głowy

Nie tylko włosy lubią olej rycynowy, ale również skóra głowy. Wiadomo, że wprowadza równowagę skóry pH i reguluje wydzielanie się sebum. To opcja warta rozważenia dla tych, którym włosy szybko się przetłuszczają lub dla tych, którzy walczą z łupieżem. Włosy będą nie tylko piękne, ale i zdrowe. Specyfik ten ma właściwości antybakteryjne i grzybobójcze.

Bądź czujny i patrz co kupujesz, bo olej olejkowi nie równy

Podstawowa sprawa – używaj oleju rycynowego, a nie olejku. Brzmi podobnie, ale ten pierwszy ma gwarancję czystego składu. Bardzo ważny jest proces powstawania tego naturalnego kosmetyku. Powinien być tłoczony na zimno, aby w pełni zachować właściwości odżywcze, z których słynie. Zaleca się przechowywać olej w ciemnej butelce w chłodnym, ciemnym miejscu. To pozwoli na długo zachować świeżość oleju.

Czy olej z rycyny jest bezpieczny?

Rycyna nazywana też toksoalbuminą jest toksycznym białkiem, które zawarte jest w rączniku pospolitym, a w największym natężeniu w nasionach tej dzikiej rośliny. Najpierw odbywa się proces wyciskania oleju z nasion na zimno, a następnie wygotowanie wodą powoduje, że rycyna ulega rozpadowi. Olej jest bezpieczny i może być używany

   Podsumowując, pamiętaj, to co działa na innych, na Ciebie wcale nie musi. Dlatego warto obserwować jak nasze włosy reagują na ten specyfik. Jeśli efekt będzie wątpliwy, warto poszukać innego naturalnego składnika do pielęgnacji. Jeśli jednak jesteś zadowolony z tego jak wpłyną olej rycynowy na włosy, to śmiało sięgaj po niego regularnie. Co ciekawe, jest on ogólnodostępny i tani. To tylko potwierdza, że to co zdrowe i bezpieczne nie musi kosztować kroci.

100% naturalne kosmetyki

Wyselekcjonowana baza

14 dni na zwrot

Proste i łatwe zwroty

Wysyłka zagraniczna

Wysyłamy również zagranicę

Bezpieczne płatności

Dbamy o bezpieczeństwo