Naturalne kosmetyki do twarzy

Zebrane tu naturalne kosmetyki do twarzy to produkty wyselekcjonowane na podstawie składów i wartości dla skóry. Nie od dziś wiadomo, że krótkie, ale treściwe składy kosmetyków to świetne rozwiązanie dla wszelkich cer alergicznych, atopowych, problematycznych. Jeżeli Twoja skóra potrzebuje zaopiekowania i nawilżenia to tutaj znajdziesz produkt dla siebie. Warto najpierw określić potrzeby skóry, aby szukać produktów dopasowanych właśnie do tych potrzeb.

Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–12 z 31 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 31 wyników

Przykładowe potrzeby to:

  • nawilżanie,
  • matowienie,
  • leczenie trądziku,
  • wspieranie leczenia AZS,
  • zmniejszenie widoczności naczynek krwionośnych,
  • zapobieganie starzeniu się skóry,
  • redukcja zmarszczek.

Włączenie w pielęgnację naturalnych składników ma dwa atuty: jest dobre dla natury i działa kojąco na skórę. Odpowiedzialność względem środowiska jest ważnym argumentem zwolenników naturalnych kosmetyków. Wytworzenie takich produktów wiąże się z mniejszym obciążeniem natury, a zamknięcie ich w gotowych do recyklingu szklanych opakowaniach jest dodatkowym plusem. Kojące działanie na skórę to drugi element będący zaletą naturalnych kosmetyków do twarzy. Składniki pochodzenia naturalnego, takie jak: wyciągi z drzew owocowych, oleje z nasion czy pestek lub kwiatowe hydrolaty (woda kwiatowa) sprawdzają się w codziennej pielęgnacji nawet problematycznych skór. Wykorzystanie w kosmetykach naturalnego kwasu hialuronowego lub wzbogacenie witaminami jest stosunkowo popularne i będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich cer potrzebujących większej uwagi.

Olejki, hydrolaty czy bogate w składniki odżywcze sera to naturalne kosmetyki do twarzy, które warto mieć w swojej kosmetyczce. Warto zacząć przygodę z naturalnymi kosmetykami od wybrania produktów o przyjemnych zapachach i najprostszych składach. Obserwowanie swojej skóry w czasie używania kosmetyków naturalnych to najważniejszy element procesu. Z czasem można nauczyć się, które ze składników działają na skórę z największą korzyścią i ostatecznie zbudować kosmetyczkę pełną produktów naturalnie upiększających cerę.