Olejki do włosów

Olejki do włosów szturmem zdobyły kosmetyczny świat. Pokochały je panie i panowie, a to wszystko za sprawą ich niespotykanej uniwersalności. Możemy podzielić je zasadniczno na dwie kategorie produktów: oleje roślinne występujące pojedynczo oraz mieszaniny olejów roślinnych.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Dlaczego są takie uniwersalne? Nadają się do stosowania:

  • na wysuszone końcówki włosów,
  • do pielęgnacji suchej skóry ciała,
  • do olejowania łodygi włosa,
  • do stosowania na brodę i wąsy,
  • na przesuszoną cerę.

Olejki do włosów

Wśród olejków do włosów warto skupić się na podziale ze względu na ich porowatość. To inaczej kąt rozchylenia łuski włosa, który wpływa na ich wygląd i łatwość w codziennej stylizacji. I tak, zarówno posiadaczki włosów nisko-, średnio- jak i wysokoporowatych znajdą coś dla siebie! W tym przypadku najlepiej sprawdzą się mieszaniny olejów roślinnych, które tworzą idealną kompozycję nawilżającą łodygę włosa. Produkty do olejowania można znaleźć także pod nazwą „serum” lub „serum olejowe”.

Nie olejujesz swoich włosów lub nie wiesz jaka jest ich porowatość? Użyj uniwersalnych olejów na całą łodygę lub zastosuj 2 krople jedynie na końcówki. Zapobiegniesz plątaniu się włosów, wygładzisz ich strukturę i ochronisz przed rozdwajaniem się.

Olejki do ciała

W tej kategorii znajdziemy zarówno oleje roślinne występujące samodzielnie, jak i ich mieszaniny. Olejki do ciała uelastyczniają naskórek, natłuszczają go i pozostawiają warstwę ochronną. Dzięki zastosowanym technologiom dość szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej warstwy. Mogą być dodatkiem do balsamów i kremów, ale z powodzeniem nadają się do stosowania w pojedynkę. Odświeżają skórę, wzmacniają jej barierę ochronną i działają przeciwzapalnie.

Co ciekawe, olejki do ciała i twarzy nadają się także do stosowania na włosy! To naturalna pielęgnacja 2w1.

Olejki do brody

W tej kategorii odnajdą się zdecydowanie panowie albo panie, chcące sprawić swojemu mężczyźnie funkcjonalny prezent. Wśród panów zdecydowanie zapanowała moda na zarost! Część z nich preferuje parodniowy i krótki, inni lubują się w brodzie a’la drwal. Męski zarost także potrzebuje troski i produktów do pielęgnacji. By włosy na brodzie były miękkie, wygładzone i elastyczne zaleca się stosować specjalnie skomponowane olejki do brody. To mieszaniny olejów dobrane pod kątem ujarzmienia niesfornych włosów, działania antybakteryjnego i stymulującego wzrost.

Olejki do włosów to bogactwo płynące z natury, zamknięte w poręcznych buteleczkach z zakraplaczem. Ułatwia on dozowanie produktu, a także zapewnia higienę kosmetyku. Drogocenne składniki olejów do włosów, brody i ciała pozyskiwane są z najlepszych, roślinnych źródeł, a dodatek roślinnych ekstraktów czy olejków eterycznych wzbogaca produkt i podnosi jego jakość.