Koszyk
Masz pytania? Zadzwoń: 795 562 739

Darmowa dostawa od 199 zł

Darmowe próbki do każdego zamówienia.

Świece sojowe

Zalety świec sojowych

Sojowe świece, jak się okazuje, to produkt nie tylko dekoracyjny, ale i użytkowy. Posiadają one bowiem wiele pozytywnych właściwości, dzięki czemu sprawdzają się doskonałe zarówno w życiu prywatnym (np. jako elegancki dodatek wykończenia łazienki), ale i również w zawodowym. Świece sojowe bez problemu sprawdzą się bowiem jako dodatek w recepcji prowadzonego przez nas hotelu, jako przyjemna dekoracja drogerii i sklepów z kosmetykami, czy w gabinetach pielęgnacyjnych. Jakie są jednak ich – wcześniej wspomniane – pozytywne właściwości i dlaczego warto zrezygnować z tradycyjnych świec i zastąpić je zupełnie sojowymi? 

Produkt polecany osobom z migrenami

Niektóre osoby zauważają czasami, że wkrótce po zapaleniu standardowej, parafinowej świecy następuje u nich atak dość silnych bólów głowy. Dzieje się tak dlatego, że parafina – zwłaszcza ta niskiej jakości – w trakcie palenia wydziela szkodliwe substancje, które mogą działać drażniąco na ludzki organizm. Świece sojowe natomiast substancji takich nie wytwarzają. Oznacza to, że skorzystać z nich mogą również osoby zmagające się z migrenowymi bólami głowy, bez obaw, że narazi je to na zaostrzenie czy przyspieszenie kolejnego ataku.

Wosk wypala się do końca

Wszyscy wiemy przecież, jak w praktyce wygląda spalanie się świecy parafinowej. W pewnym momencie knot ulega całkowitemu spaleniu i płomień gaśnie, a dalsze korzystanie z takiej świecy staje się niemożliwe. Okazuje się wtedy, że przepłaciliśmy za produkt, ponieważ nie będziemy mogli już z niego więcej skorzystać. Na szczęście w przypadku świec sojowych jest zupełnie inaczej. Knot jest zawsze dobierany indywidualnie dla każdej świecy, aby zapewnić całkowite wypalenie się wosku sojowego. Warto dodać, że wosk sojowy pali się znacznie dłużej, niż parafinowy – a zatem, decydując się na świece sojowe oszczędzamy pieniądze i kupujemy trwalszy produkt.

Bezpieczeństwo

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu poparzył się parafinową świecą. Jest to oparzenie bardzo nieprzyjemne, zwłaszcza, kiedy gorący wosk przylgnie do naszej skóry. O poparzenie się świecą wykonaną z wosku parafinowego wcale nietrudno – wystarczy jedynie nieodpowiednio ją złapać. Na szczęście świece sojowe redukują ryzyko poparzenia do absolutnego minimum. Dzieje się tak dlatego, iż wosk sojowy spala się w o wiele niższej temperaturze, niż parafinowy – jego topnienie rozpoczyna się w temperaturze 45 stopni Celsjusza. Warto również pamiętać, że wosk sojowy nie brudzi ubrań i da się go z nich z łatwością pozbyć. 

Zwiększony czas palenia

Badania ujawniły, że świece wykonane z wosku sojowego cechują się zdecydowanie najdłuższym czasem palenia. Niewielką przecież świecę o gramaturze 120 gram możemy, przy prawidłowym przechowywaniu i paleniu, palić w sumie przez więcej niż dobę. Średni czas spalania wynosi bowiem 25 godzin. Oczywiście, tak jak ma to miejsce w przypadku innego rodzaju produktów – im większą świecę kupimy, tym dłużej możemy się z niej cieszyć. W przypadku nieco większej opcji o gramaturze 180 gram, czas spalania może sięgnąć nawet 40-50 godzin. To prawie 50% dłużej, niż w przypadku standardowej świecy parafinowej o tej samej gramaturze.

Prosty skład

Wysokiej jakości świeca sojowa, wbrew pozorom, nie składa się z dziesiątek czy setek mikroskładników. Wysokiej jakości świeca sojowa cechuje się prostym składem i w zdecydowanej większości przypadków składa się wyłącznie z wosku sojowego, olejków aromatycznych oraz knota. Do jej przygotowania nie wykorzystuje się żadnych niepotrzebnych dodatków – to właśnie dlatego jest ona produktem bezpiecznym dla naszego zdrowia i, co wyżej wspomniano, nie wywołuje ani nie zaostrza migren. Świeca sojowa jest również produktem, z którego bezpiecznie mogą korzystać również np. seniorzy.

Prawdziwy zapach dzięki w 100% naturalnym składnikom

Warto wiedzieć, że wosk sojowy sam w sobie jest w zupełności pozbawiony zapachu. Oznacza to, że cały zapach, jaki wydziela wywodzi się w 100% z wykorzystanych do jej produkcji olejków eterycznych i zapachowych. Ponieważ wosk sojowy nie posiada własnego zapachu, nie zaburza on w żaden sposób kompozycji aromatycznej tychże olejków. Korzystając ze świecy sojowej możemy więc cieszyć się pełnią autentycznych zapachów kwiatów i owoców. Do produkcji świec sojowych nie wykorzystuje się jakichkolwiek utwardzaczy, czy sztucznych barwników.

Mnóstwo zapachów do wyboru

A skoro już w temacie zapachów jesteśmy – w dzisiejszych czasach katalog zapachów świec sojowych jest przeogromny, Do wyboru jest mnóstwo gotowych już kompozycji, a jeśli uznamy, że żadna z nich nie spełnia naszych oczekiwań – możemy zwrócić się z prośbą do producenta świec zapachowych o przygotowanie specjalnie pod nas dobranego zapachu. Świece zapachowe dostępne są jednak w zapachach tak wielu kwiatów, owoców (również tych egzotycznych), czy perfum, że zdecydowana większość z nas znajdzie coś dla siebie pośród szerokiej oferty gotowych już propozycji.

Jakość świec sojowych

Świece sojowe są produktem o wiele bardziej ekskluzywnym i unikalnym, niż standardowe świece parafinowe. Są one również produkowane w o wiele mniejszej ilości sztuk, co z kolei pozwala producentom upewnić się, że każdy egzemplarz produktu będzie w 100% spełniał oczekiwania użytkownika. Każda świeca produkowana jest z najwyższą dbałością o detale, dzięki czemu doskonale spełni swoje zadania w każdym miejscu, w którym zostanie zastosowana. Również olejki zapachowe, jakie wykorzystano do produkcji świec sojowych są najwyższej klasy, a co za tym idzie zapach nie przepada po kilku godzinach palenia, czy w wyniku braku użytkowania świecy.

Ekologia

Świece sojowe są wykonane z naturalnych materiałów, a także bardzo przyjazne środowisku – w przeciwieństwie do wciąż, niestety, najpopularniejszych, świec parafinowych. Świece takie są produktem wegańskim i bardzo łatwo biodegradowalnym. W wosku sojowym nie znajdziemy jakichkolwiek chemicznych dodatków, czy ulepszeń. Jest to produkt otrzymywany wprost z rośliny – wyciskany z jej nasion. Dodajmy, że wosk parafinowy pozyskiwany jest z kolei z ropy naftowej, co oznacza, że jest substancją o wiele groźniejszą dla środowiska.

Elegancki design

Kolejnym czynnikiem, jaki warto podkreślić jest fakt, że świece sojowe są o wiele bardziej wyrafinowanym produktem, niż tradycyjne świece wykonane z parafiny. Umieszczone w przepięknych, acz minimalistycznych szklanych pojemniczkach dodadzą uroku każdemu pomieszczeniu, w jakim się znajdą. Dla jeszcze lepszych wrażeń estetycznych warto zdecydować się na zakup 2-3 świec, każdej w pojemniczku o innym kolorze. Będą one wzajemnie się uzupełniały i tworzyły niesamowicie klimatyczną kompozycję.

Jak dbać o świece sojowe?

Omówiliśmy kilka ważnych zalet świec z wosku sojowego – na koniec przedstawimy jeszcze proste sposoby na to, jak zadbać o taką świecę. Polecamy zastosowanie się do niniejszych porad – dają one gwarancję, że świeca będzie spełniała swoje zadanie dokładnie tak, jak tego od niej oczekujemy.

  • Świecę sojową należy jednorazowo palić nie dłużej, niż 3-4 godziny, aby w optymalny sposób wykorzystać znajdujące się w niej olejki eteryczne.
  • Po jej zapaleniu, należy za każdym razem odczekać do całkowitego rozpuszczenia powierzchni wosku – jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku pierwszego palenia danej świecy.
  • Przed każdym zapaleniem świecy, należy skrócić jej knot za pomocą specjalnych nożyczek. Optymalna długość, o jaką należy skrócić knot wynosi 0,5 cm. Zapobiegnie to tzw. mushroomingowi – czyli zwisaniu knota w charakterystyczny sposób, przypominając grzybek
  • Nieużywaną świecę należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od światła słonecznego.
  • Świeca nie powinna również mieć kontaktu z wilgocią.

Prawidłowo eksploatując świecę sojową mamy pewność, że posłuży nam ona dokładnie tyle, ile powinna. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100% naturalne kosmetyki

Wyselekcjonowana baza

14 dni na zwrot

Proste i łatwe zwroty

Wysyłka zagraniczna

Wysyłamy również zagranicę

Bezpieczne płatności

Dbamy o bezpieczeństwo