Masz pytania? Zadzwoń: 795 562 739

Darmowa dostawa od 199 zł

Darmowe próbki do każdego zamówienia.

Olej z czarnuszki na włosy

Olej z czarnuszki na włosy – jakie posiada właściwości?

Oleje i oliwy od lat są wykorzystywane do przygotowywania potraw czy sałatek. Wraz z rozwojem branży kosmetycznej, kosmetolodzy zauważyli pozytywny wpływ substancji oleistych na strukturę skóry i jej przydatków, czyli włosów i paznokci. Szczególną popularnością oraz właściwościami, które pozytywnie wpływają na kondycję włosów, a także niektórych typów skóry jest olej z czarnuszki. Czarnuszka jest rośliną, która należy do rodziny astrowatych. W naturalnym środowisku można ją spotkać w rejonie Morza Śródziemnego lub południowo-zachodniej Azji. Mimo, że czarnuszka po zakończeniu fazy wzrostu zachwyca swoimi pięknymi, niebieskimi kwiatami, najcenniejszą jej częścią są ziarna. To właśnie z ziaren tłoczony jest olej, który wyróżnia się bogatym składem, dzięki czemu posiada wiele dobroczynnych właściwości, zarówno dla kondycji włosów i skóry, jak i całego organizmu. Jego regularne spożywanie pozwala uzupełnić niedobory witamin minerałów w organizmie, a dodatkowo regulować poziom cukru i cholesterolu we krwi. Warto dowiedzieć się, jakie właściwości wyróżniają olej z czarnuszki? Jak olej z czarnuszki działa na włosy i skórę?

Olej z czarnuszki – właściwości

Czarnuszka należy do rodziny roślin olejodajnych, a cenny olej pozyskiwany jest bezpośrednio z jej ziaren. Zimno tłoczony, nierafinowany olej z czarnuszki jest produktem, który bogaty jest w wyjątkowo cenne składniki dla włosów, skóry oraz całego organizmu. Tłoczenie na zimno pozwala zachować wszystkie witaminy i minerały, dlatego podczas zakupu warto kierować się przede wszystkim jego jakością. Doskonałym wyborem jest olej z czarnuszki Olejowy Raj, który dodatkowo zawiera witaminę E oraz pipetę, która pozwala na odmierzanie ilości potrzebnej do aplikacji. Prozdrowotne działanie oleju z czarnuszki jest możliwe, dzięki bogactwo witamin i minerałów, które zawiera. To właśnie nim oraz biozgodności substancji z organizmem ludzkim możliwe jest łatwe przyswajanie olejku do krwioobiegu, a także wchłanianie przez skórę twarzy czy mieszki włosowe. W składzie oleju z czarnuszki można znaleźć:

  • nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 oraz omega 6,
  • sterole,
  • przeciwutleniacze,
  • witaminy: A, z grupy B, C oraz E,
  • beta-karoten,
  • biotynę.

Na jaki rodzaj włosów sprawdzi się olej z czarnuszki?

Olej z czarnuszki znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce. Coraz więcej kobiet i mężczyzn wykorzystuje go do olejowania włosów, ze względu na efekty, jakie zapewnia. Do jakiego rodzaju włosów szczególnie sprawdzi się olej z czarnuszki?

To olejek, który wyróżnia się lekką, ale odżywczą recepturą, dlatego nie obciąża włosów i nie prowadzi do ich przetłuszczania. To cecha, która sprawia, że olej z czarnuszki sprawdzi się do każdego rodzaju włosów, niemniej jednak szczególnie polecany jest do pasm zniszczonych, o strukturze wysokoporowatej. Wiele badań potwierdza działanie oleju z czarnuszki na zahamowanie wypadania, dlatego warto wmasowywać go w skórę głowy podczas okresowej, wzmożonej utraty włosów, a także łysieniu telogenowym. Dodatkowo, działanie nawilżające i odżywcze oleju z czarnuszki pozwala zniwelować problemy ze skalpem, jak nadmierne swędzenie czy suchość skóry.

Jak olej z czarnuszki wpływa na włosy?

Piękne, zdrowe i gęste włosy są marzeniem każdej kobiety. Niestety, wiele czynników zewnętrznych sprawia, że stają się suche, łamliwe lub nadmiernie wypadają. Na obniżenie ich kondycji wpływa niedostateczny poziom witamin i minerałów w organizmie, stylizacja gorącym powietrzem, źle dobrane kosmetyki pielęgnujące, czynniki genetyczne oraz narażenie ich na działanie promieniowania słonecznego. Olej z czarnuszki jest substancją, która pozwala przywrócić im dawny blask, wyeliminować problemy z wypadaniem, a także odbudować ich zniszczoną strukturę. 

Przy jego regularnej aplikacji, włosy staną się nawilżone, zregenerowane i silnie odżywione, dzięki czemu poprawi się ich ogólny wygląd. Dodatkowo, wcieranie wyciągu z czarnuszki w skórę głowy pozwoli wyeliminować problem z wypadaniem, spowodowanym niedoborami witamin, ale też o innym podłożu, jak na przykład łysienie plackowate czy telogenowe. Jego łatwe przyswajanie przez mieszki i cebulki włosowe sprawia, że pasma rosną szybciej, a nowe włoski pojawiające się na skórze głowy są zdrowe i mocne. Jego kolejną zaletą jest eliminowanie problemów z łupieżem, podrażnieniem oraz suchością skalpu, ze względu na jego działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz silnie nawilżające i regenerujące. Jego aplikacja pozwala natychmiastowo dotlenić skórę głowy oraz przywrócić jej prawidłowe pH, co dodatkowo reguluje pracę gruczołów łojowych. Nadmierna produkcja łoju prowadzi do problemu z przetłuszczaniem się pasm, czego konsekwencją jest intensywny rozwój patogenów na skórze głowy.

Warto zaznaczyć, że olej z czarnuszki jest uniwersalnym specyfikiem. Jego bogata receptura sprawia, że z powodzeniem może być aplikowany prewencyjnie, w celu utrzymania zdrowych pasm i odżywionych cebulek. 

 Jak aplikować olej z czarnuszki?

Olejowanie włosów z pomocą olejku z czarnuszki jest bardzo prostym zabiegiem. W zależności od potrzeb, można go stosować na łodygę włosa, końcówki pasm lub bezpośrednio na skórę głowy. Obecnie, popularne są dwa sposoby olejowania włosów olejem z czarnuszki:

  • na sucho – aplikując bezpośrednio na włosy na około 30 – 60 minut, po czym należy obwicie spłukać go z głowy. Dla ułatwienia zmycia nadmiaru oleju z łodygi włosa można zemulgować go z pomocą odżywki do włosów.
  • na mokro – to metoda, która polega na spryskaniu włosów tak zwanym podkładem, na przykład ekstraktem z róży lub wyciągiem a aloesu, a następnie nałożenie oleju z czarnuszki. 

Olej z czarnuszki może by również aplikowany bezpośrednio na skórę głowy, jeśli problemem jest nadmierne wypadanie włosów spowodowane różnymi czynnikami lub choroby skóry głowy, jak łupież, grzybica czy nadmierne przesuszenie. Dodatkowo, olej z czarnuszki może być wykorzystywany jako serum na końcówki pasm, co pozwoli uchronić je przed rozdwajaniem czy łamaniem i kruszeniem.

Jak często olejować włosy olejem z czarnuszki? To kwestia bardzo indywidualna, a częstotliwość wykonywania zabiegu należy dopasować do swoich preferencji. Już po pierwszej aplikacji włosy staną się jedwabiście miękkie, błyszczące i sypkie, a po kilku seriach zabiegów z wykorzystaniem oleju z czarnuszki znikną problemy z wypadaniem, łupieżem czy ogólnym osłabieniem kondycji pasm.

Olej z czarnuszki – jak wykorzystać go do pielęgnacji skóry twarzy?

 Olej z czarnuszki, ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych oraz przeciwutleniaczy może być stosowany jako serum do skóry twarzy. Jego działanie antybakteryjne i przeciwzapalne sprawia, że jest szczególnie polecany do skóry tłustej i trądzikowej. Zawarte w nim składniki pozwalają skutecznie niwelować zmiany skórne, powstałe na skutek namnażania się bakterii. Dodatkowo, jego regularna aplikacja pozwala usuwać zaczerwienienia, a także podrażnienia, które często towarzyszom skórze trądzikowej.

Olej z czarnuszki jest źródłem naturalnych antyoksydantów, które są substancjami zwalczającymi aktywność wolnych rodników na powierzchni twarzy. Oznacza to, że regularne korzystanie z oleju z czarnuszki znacznie opóźnia proces starzenia się komórek, co pozwala zachować młodzieńczy wygląd naskórka.

Olej z czarnuszki jest drogocenną substancją, która może być stosowana na wiele sposobów. Dzięki recepturze bogatej w witaminy, przeciwutleniacze oraz minerały wspiera odbudowę włosów i naskórka, a dodatkowo znacznie poprawia ich kondycję. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100% naturalne kosmetyki

Wyselekcjonowana baza

14 dni na zwrot

Proste i łatwe zwroty

Wysyłka zagraniczna

Wysyłamy również zagranicę

Bezpieczne płatności

Dbamy o bezpieczeństwo