Koszyk

Masz pytania? Zadzwoń: 795 562 739

Darmowa dostawa od 199 zł

Darmowa próbka do każdego zamówienia

Przeglądaj

 • Moje konto

Masz pytania?

Zadzwoń 795 562 739

Social

Mglife dezodorant w kremie

Co należy wiedzieć o dezodorantach w kremie?

Podstawowym zadaniem jakie ma dezodorant, jest oczywiście utrzymanie higieny, zatrzymanie nieprzyjemnego zapachu związanego z poceniem się. Wiele osób sądzi, że w najlepszy sposób działają dezodoranty w aerozolu, ewentualnie w sztyfcie – dezodorant w kremie zdają się być o wiele mniej popularnym rozwiązaniem. Szkoda, bo działają one dokładnie tak dobrze, jak klasyczne, a do tego zapewniają przyjemne uczucie odświeżenia.

Dlaczego ludzie się pocą i dlaczego dezodorant to lepszy wybór, niż antyperspirant?

Zacznijmy od początku, wyjaśniając sobie kilka kwestii. Pocenie się jest absolutnie naturalne i związane z pracą naszego organizmu. Jest to jeden z ważniejszych elementów mechanizmu termoregulacji ludzkiego ciała. Dzięki poceniu się utrzymujemy prawidłową temperaturę ciała, wydalamy również zbędne substancje. Warto również wiedzieć, że pot sam w sobie jest bezwonny – za produkcję nieprzyjemnego zapachu odpowiadają za≥ś bakterie namnażające się w wilgotnych warunkach. To właśnie z powodu obecności tych bakterii tak chętnie sięgamy po różnego rodzaju dezodoranty, czy antyperspiranty.

W związku jednak z tym, że pocenie się samo w sobie jest jak najbardziej pożądanym, korzystnym zjawiskiem, nie powinniśmy dążyć do jego zmniejszenia czy zablokowania – a takie właśnie zadanie mają antyperspiranty. Stosowanie w dużych ilościach chemicznych antyperspirantów może zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie komórek łojowych. Z tego też powodu podstawowym kosmetykiem, jaki powinniśmy stosować jest dezodorant – najlepiej naturalny dezodorant w kremie. Nie oddziałuje on bowiem żaden negatywny sposób na nasz organizm ani skórę. Jego głównym zadaniem jest jedynie zablokowanie nieprzyjemnej woni wywołanej przez namnażające się w wilgotnym środowisku bakterie. Stanowi on więc o wiele lepszą, bezpieczniejszą dla zdrowia alternatywę dla chemicznych antyperspirantów.

Dezodorant w kremie – skład gwarancją jakości

Wcześniej omówiliśmy, dlaczego dezodorant jest o wiele lepszą formą kosmetyku, niż antyperspirant.  Teraz czas zastanowić się, co sprawia, że potencjalnie najlepszą formą samego dezodorantu jest dezodorant w kremie – wciąż mimo wszystko rozwiązanie raczej słabo rozpowszechnione w naszym kraju. Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, najlepiej będzie po prostu zajrzeć do składu.

W przeciwieństwie do tradycyjnych form tego kosmetyku, ekologiczne dezodoranty w kremach stanowczo odrzucają zastosowanie jakichkolwiek chemicznych dodatków.  Dodatków, które bardzo często mogą mieć groźny, negatywny wpływ na ludzką skórę, wysuszając ją oraz osłabiając. Dezodoranty w sztyfcie, kulce czy sprayu powszechnie wykorzystują bowiem między innymi takie składniki, jak:

 • glin
 • sole aluminiowe
 • parabeny
 • alkohole

Są to sztuczne składniki, które na dłuższą metę przynoszą naszej skórze więcej strat, niż korzyści. Z tego też powodu producenci wysokiej jakości dezodorantów w kremach rezygnują z podobnych składników chemicznych, znajdując na ich miejsce naturalne i równie skuteczne zastępniki.

Główną siłą naturalnych kosmetyków jest wysoka jakość ich ekologicznego składu. Dezodorant w kremie zamiast chemicznych składników stawia na ziołowe, roślinne wyciągi oraz ekstrakty. Jak się okazuje, również i wiele darów Matki Natury posiada właściwości pomagające blokować nieprzyjemny zapach potu – wystarczy jedynie odpowiednio je wykorzystać.

O jakich naturalnych składnikach mowa? Do produkcji ekologicznego dezodorantu w kremie można zastosować między innymi:

 • sodę oczyszczoną
 • masło shea
 • ziemię okrzemkową
 • białą glinkę
 • olej kokosowy
 • wosk sojowy
 • wyłącznie naturalne olejki eteryczne oraz aromaty kwiatów i owoców

Fakt, że dezodorant w kremie wykorzystuje tylko i wyłącznie naturalne składniki nie jest bez znaczenia dla naszego zdrowia – wszak, my też jesteśmy przecież częścią natury. Oprócz właściwości higienicznych, takie dezodoranty pomagają pielęgnować i regenerować skórę pach. Zmieniając dezodorant z syntetycznego na naturalny z pewnością zauważymy również, że ta ekologiczna opcja zapewnia o wiele lepsze bardziej dogłębne i długotrwałe wrażenia ochłody i świeżości

Oczywiście, dezodoranty takie produkowane są wyłącznie w naturalny sposób, z legalnie dostępnych roślin. Do produkcji dezodorantu w kremie nigdy nie stosuje się roślin chronionych, czy zagrożonych wyginięciem.

Z sodą czy bez sody?

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje jakaś różnica między dezodorantami z sodą oraz tymi wyprodukowanymi bez jej dodatku. Uczciwie należy przyznać, że istnieją osoby, których skóra po prostu nie toleruje sody. W takim przypadku po zastosowanie dezodorantu zawierającego ten produkt soda może wejść w reakcję z kwasowym ph skóry, tworząc na przykład przebarwienia.

Niemniej jednak, nie jest to zjawisko występujące często. Dezodorant w kremie zawiera jedynie minimalne ilości sody, które u nikogo nie powinny powodować wystąpienia reakcj alergicznych. Istnieją jednakowoż specjalne rodzaje dezodorantów sody nie zawierające – zostały one przygotowane właśnie z myślą o osobach odczuwających tego typu kłopotliwe dolegliwości. Swoimi właściwościami nie odróżnia się niczym od tradycyjnego dezodorantu w kremie, a gwarantuje komfort użytkowania również osobom uczulonym.

Dezodorant w kremie mandarynkowy
Delikatny dezodorant w kremie – Mandarynkowy bez dodatku sody

Jak stosować dezodorant w kremie?

Pomimo tego, iż dezodorant w kremie to zupełnie inna forma kosmetyku, niż dotychczas znane formy dezodorantu, jego stosowanie jest bardzo proste i przystępne. Niewielką część kremu (wielkości paznokcia najmniejszego palca u ręki) należy nabrać na palca (lub dostarczoną wraz z kremem szpatułkę), a następnie rozprowadzić pod pachą. Dezodorant należy wmasowywać tak długo, aż krem zostanie całkowicie wchłonięty. Dokładnie to samo powtórzyć z drugą pachą.

Warto wiedzieć, że naturalne dezodoranty w kremie są produktami dostępnymi zarówno dla pań, jak panów. Istnieją również uniwersalne, tak, jak w przypadku pozostałych tego typu kosmetyków. Korzystać z tego naturalnego produktu mogą również osoby niepełnoletnie. Warto również dodać, że ekologiczny dezodorant w kremie nie oddziałuje drażniąco na skórę nawet świeżo po depilacji – a wręcz łagodzi objawy podrażnień. 

Naturalny dezodorant w kremie

Co jeszcze warto wiedzieć o dezodorantach w kremie? Informacje dodatkowe i uwagi

Wiele rodzajów dezodorantu w kremie zmienia pod wpływem temperatury powietrza konsystencję – twardnieją lub miękną. Należy jednak wiedzieć, że o ile produkt jest w terminie ważności, zmiana konsystencji ma na jego właściwości absolutnie neutralny wpływ. Fakt, że pod wpływem letnich upałów dezodorant w kremie zmiękł nie znaczy o niczym szczególnym. 

Osoby stale i długo stosujące syntetyczne antyperspiranty i dezodoranty przez kilka – kilkanaście dni stosowania naturalnego kosmetyku w kremie mogą odczuwać pewien dyskomfort. Nie oznacza on jednak, że dezodorant nie działa, czy działa drażniąco na skórę. Standardowe kosmetyki mogą negatywnie działać na gruczoły potowe, które po zaprzestaniu ich użytkowania po prostu potrzebują czasu, by się oczyścić. Sytuacja powinna wkrótce wrócić do normy.


Dezodorant w kremie może być stosowany tak rano, jak i po południu czy wieczorem. Wbrew pozorom, nie pobrudzi on ubrań, zwłaszcza dokładnie wmasowany. Wchłania się w skórę bowiem naprawdę bardzo szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

100% naturalne kosmetyki

Wyselekcjonowana baza

14 dni na zwrot

Proste i łatwe zwroty

Wysyłka zagraniczna

Wysyłamy również zagranicę

Bezpieczne płatności

Dbamy o bezpieczeństwo