Maseczki do twarzy
Wyświetlanie wszystkich wyników: 2Posortowane według najnowszych
Wyświetlanie wszystkich wyników: 2Posortowane według najnowszych
Maski do twarzy
Maseczki do twarzy są doskonałym rozwiązaniem, aby zapewnić sobie chwilę wytchnienia po ciężkim dniu pracy. Sprawdzą się w rutynie pielęgnacyjnej u każdego typu cery.
Jak maseczki do twarzy pomagają dbać o cerę?
Zadbasz o każdy typ cery dzięki wyborze maseczki do twarzy:
- Czujesz, że skóra jest sucha i podrażniona? Maska zapewni jej nawilżenie.
- Kosmetyki oczyszczające nie dają rady z nadmiarem serum?
- Maseczka uspokoi działanie gruczołów łojowych i przy tym zadziała antybakteryjnie na skórze.
- Krem nie radzi sobie z stanami zapalnymi i podrażnieniami? Dzięki maseczkom łagodzącym zmniejszysz rumień na twarzy oraz zadziałasz przeciwzapalnie.
Maseczki pomagają zadbać o skórę jako dodatkowy zastrzyk w codziennej pielęgnacji. Wzmacniają działanie kremów i serów, stosowanych na co dzień, gdy ich działanie jest niewystarczające.
Zalety stosowania maseczek do twarzy
Najlepszym atutem maseczek do twarzy jest efekt WOW na twarzy po ich użyciu. Czemu są tak skuteczne? Są oparte o skoncentrowane ekstrakty roślinne i skuteczne stężenia składników aktywnych. Dzięki temu zobaczysz blask skóry już po pierwszej aplikacji.
Regularne stosowanie masek wspiera codzienną pielęgnację. Uzyskujesz wyraźne efekty na problemy, którym nie daje rady codzienna pielęgnacja, m.in. dogłębne oczyszczenie, intensywne nawilżenie oraz przywrócenie jędrności i elastyczności. Dzięki wprowadzeniu maseczek łatwiej zadziałasz na konkretne problemy skórne.
Rodzaje maseczek do twarzy
Pamiętaj, że nawet najlepsze maski zadziałają najskuteczniej dopiero, gdy są regularnie stosowane. Wybierz taką, jaką najlepiej będzie się Tobie nakładać na twarz. Obecnie na rynku znajdziesz maseczki do twarzy w różnych formach. W płachcie, glinkowe, kremowe… do wyboru i koloru! Przeczytaj, czym różnią się rodzaje masek do twarzy oraz jakich efektów możesz się po nich spodziewać.
Maseczki kremowe
To najpopularniejszy typ maseczki do twarzy. Nie jesteśmy zaskoczeni – wiele Polek sięga po maskę w kremie ze względu na komfortową i szybką aplikację kosmetyku na twarz. Ze względu na emolientową bazę produktu, tworzą dodatkową okluzję przed utratą nawilżenia.
Maseczki w płachcie
Warto mieć w łazience zapas maseczek w płachcie. Nadają natychmiastowy boost dla zestresowanej i zmęczonej cery. To idealny ratunek przed wielkim wyjściem. Wszystko za sprawą wysokich stężeń składników aktywnych w esencji, którymi nasączona jest płachta lub żelowy kompres. Dodatkowo w MadamNatura znajdziesz płatki pod oczy – skuteczne maseczki liftingujące, dedykowane na wrażliwą okolicę pod oczami.
Maseczki peel-off
To typ maseczek, która po nałożeniu na twarz zastyga. Kojarzą się Tobie z typowo oczyszczającym działaniem? Nic bardziej mylnego! Wbrew powszechnym przekonaniom, taka maska może się przydać w pielęgnacji cery wrażliwej. Kluczem jest skład produktu. Jeśli Twoja skóra jest nadwrażliwa i ma tendencję do podrażnień – wypróbuj naturalne maseczki algowe. Algi po wymieszaniu z wodą tworzą papkę, która na twarzy zastyga do alginatu – żelowego kompresu o działaniu silnie kojącym.
Maseczki glinkowe
Glinki to świetny typ masek dla fanek domowych zabiegów. Możesz ją kupić w gotowej formie lub jako proszek do przygotowania samodzielnie maseczki w domu.
Zależy Tobie na mocniejszym efekcie w maseczce glinkowej? Wymieszaj glinkę z hydrolatem. Właściwości nawilżające i kojące ma m.in. hydrolat różany, rumiankowy oraz hydrolaty z dodatkiem aloesu. Chcesz wzmocnić działanie oczyszczające i odświeżające w maseczce glinkowej? Wykorzystaj do tego wody m.in. z zielonej herbaty, mięty oraz oczaru wirginijskiego.
Maseczki z węglem aktywnym
Maska jest najczęściej zachwalana za silne działanie detoksykujące. Zawartość węglu aktywnego pochłania ze skóry toksyny, zanieczyszczenia oraz oczyszcza z nadmiaru sebum. Stosuj maski węglowe, aby dodatkowo ujednolicić koloryt cery. Aktywny węgiel działa również rozjaśniająco na potrądzikowe przebarwienia.
Jak wybrać rodzaj maseczki do twarzy dla siebie?
Dla cery suchej rekomendujemy must-have będzie maseczka nawilżająca. Szukaj w składzie składników: kwas hialuronowy (INCI: Hyaluronic Acid), skwalan (Squalane). Jeśli czujesz, że skóra szybko przesusza się na co dzień – spróbuj maski całonocne, które mają masło shea (Shea butter) i drogocenne oleje pochodzenia naturalnego oraz dodatek witaminy E (Vitamin E). Nakładaj maseczki całonocne zamiast kremów na noc i nie spłukuj – musi samodzielnie wchłonąć. Dzięki temu utrzymasz w skórze jej odpowiednie nawilżenie.
Jeśli borykasz się z cerą tłustą, najbardziej polubisz maseczki oczyszczające. Odblokowują pory oraz zmniejszą tendencję do wyświecania się skóry w ciągu dnia. Spróbuj masek z glinką zieloną lub węglem aktywnym.
Borykasz się z trądzikiem? Spróbuj maseczek zawierających bezpieczne stężenia kwasów. Taka forma wprowadzenia kwasów pozwoli uregulować proces rogowacenia skóry, które są zaburzone w przypadku cery trądzikowej. Dodatkowo maska dzięki kwasom zmniejszy widoczność przebarwień potrądzikowych. Rozglądaj się za maseczkami zawierającymi m.in. kwas azelainowy (INCI: Azelaic Acid), kwas salicylowy (Salicylic Acid) oraz kwasy AHA: glikolowy (Glycolic Acid), mlekowy (Lactic Acid) i jabłkowy (Malic Acid). Po zmyciu maseczki, nie potrzebujesz większego oczyszczenia skóry – kwasy zwiększają wrażliwość skóry. Zamiast tego postaw na ulubione kosmetyki nawilżające, a na dzień stosuj ochronę SPF.
Cera mieszana polubi się z metodą multimasking. Nałóż wybrane maski oczyszczające jedynie w strefie T – tam skóra ma większą tendencję do nadmiaru sebum. Unikaj nakładania glinek na policzki, ponieważ łatwiej tracisz nawilżenie na tej części twarzy. Zamiast tego zaaplikuj tam maseczkę z kwasem hialuronowym.
Masz skórę wrażliwą? Polubisz się z maseczkami, mającymi w składzie filtrat ze śluzu ślimaka (INCI: Snail Secretion Filtrate). To składnik pochodzenia naturalnego, pozyskiwany bez krzywdzących praktyk wobec ślimaków. Działa kojąco na stany zapalne i jednocześnie nawilża skórę.
Jak stosować maseczki do twarzy poprawnie?
Niezależnie od tego, jaki rodzaj wybrałaś – każda maseczka zadziała najlepiej na czystej skórze, wolnej od wszelkich zanieczyszczeń. Nie jesteś pewna, jak stosować maseczki, by zapewnić sobie najlepsze efekty? Poznaj kilka podstawowych zasad, jak nakładać je poprawnie!
- Maska kremowa: Nałóż na całą twarz lub wybrane partie twarzy. Trzymaj produkt zgodnie z zaleceniami producenta. Po upływie zalecanego czasu, pozostałości maseczkę zmyj za pomocą płatka kosmetycznego.
- Maska peel-off: Rozprowadź równomiernie cienką warstwę maski na twarz (pomijając brwi i okolicę pod oczami). Pozwól kosmetykowi zastygnąć. Aby uniknąć podrażnienia, nie zrywaj maseczki na siłę. Zdejmij maseczkę delikatnymi ruchami, zaczynając od brody.
- Maska glinkowa lub z węglem aktywnym: Jeśli maseczka jest DIY, zrób papkę z glinki i wody lub wybranego hydrolatu. Maseczka, by zapewnić sobie działanie oczyszczające bez efektu ściągnięcia, nie powinna zastygnąć na twarzy. Podczas trzymania maski glinkowej na twarzy, spryskuj twarz.