NATURALNY DELIKATNY DEZODORANT W KREMIE WANILIA I PALMAROZA- BADAJ SIĘ
Delikatny dezodorant Wanilia i Palmaroza to kolejna doskonała wersja dezodorantu w kremie. Jest łagodny dla skóry, a przy tym działa bardzo skutecznie (wbrew obawom tych, którzy myślą, że bez sody to się z naturalnym deo daleko nie zajedzie). Wspomnianą sodę zastąpiono innymi składnikami odpowiedzialnymi za pochłanianie wilgoci i podtrzymanie odczucia świeżości. Dzięki temu powstał dezodorant delikatny dla nawet bardzo wrażliwej skóry, a przy tym równie skuteczny, jak jego klasyczny odpowiednik. Co ważne – nie musisz się obawiać stosowania go nawet po depilacji.
Zamknięte w szklanym słoiczku deo jest aksamitnie gładkie i przyjemnie kremowe; dobrze się rozprowadza i wchłania. Już niewielka ilość wystarczy, żeby pokryć skórę pod pachą. Warto pamiętać, żeby używać dezodorantu raczej mniej niż więcej przy jednorazowej aplikacji. Cieńsza warstwa szybciej się wchłonie, będą więc znacznie mniejsze szanse na pojawienie się ewentualnych śladów po kremie na ubraniach. Zwiększy to też jeszcze wydajność dezodorantu. Słoiczek kremu może bowiem wystarczyć nawet na 4-5 miesięcy codziennego stosowania.
To kosmetyk wyjątkowy nie tylko ze względu na skuteczne działanie i piękny zapach, ale również (a może przede wszystkim) ze względu na przekaz, który z sobą niesie. A brzmi on: B a d a j s i ę !
Kilka lat temu jedna z klientek napisała wiadomość z krótką historią, która mocno nas poruszyła i dała do myślenia. Pani używała – jak codziennie – dezodorantu i podczas aplikacji wyczuła w piersi guzek. Dzięki temu samobadaniu – wykonanemu właściwie przy okazji i trochę niechcący – interwencja mogła zostać podjęta błyskawicznie i na szczęście wszystko skończyło się dobrze.
Od tamtej pory dezodorant – choć przecież to tylko kosmetyk – nabrał dla nas jeszcze większej wartości i mocy. Oprócz swojego standardowego zadania zyskał funkcję przypominającą nam o czymś ważnym – o wykonywaniu samobadania piersi. I choć aplikowanie palcami dezodorantu to w sumie prozaiczna czynność, nad którą nawet się nie zastanawiamy, wystarczy więcej uwagi i kilka umiejętnie poprowadzonych dodatkowych ruchów, żeby zrobić z tego coś ważnego – potwierdzić swoje zdrowie.
Pamiętajcie, że (samo)badanie nie musi się odbywać w atmosferze napięcia czy strachu – to po prostu sposób na… regularne potwierdzanie zdrowia. Na sprawdzenie, czy wszystko jest okej.
Jeśli więc i tak aplikuje się właśnie deo pod pachę, dlaczego nie poświęcić przy okazji swojemu ciału dodatkowej chwili? I choć dezodorantu najlepiej (dla wszystkich :)) byłoby używać codziennie, samobadanie wystarczy wykonać z uwagą i odpowiednią techniką raz w miesiącu. Dobrze wyznaczyć sobie na to jeden konkretny dzień i powtarzać cyklicznie – aż wejdzie w (zdrowy) nawyk.
Spraw deo sobie, siostrze, mamie, przyjaciółce lub innej bliskiej kobiecie.
I badaj się!
Antyperspirant a dezodorant… jaka jest różnica?
Blokery czy antyperspiranty, jak sama nazwa wskazuje, blokują proces pocenia się, który jest odpowiedzialny za termoregulację organizmu. Pory, które są obecne w skórze, zostają mechanicznie zatkane, przez co pot i inne zbędne substancje nie wydostają się na zewnątrz.
Dezodorant z kolei nie zaburza tego naturalnego procesu, a jednak doskonale radzi sobie z wilgocią powstałą przez pot oraz nieprzyjemnym zapachem.
W środku delikatnego DEZODORANTU BADAJ SIĘ znajdziesz:
Masło shea – odżywia i regeneruje skórę oraz i podobnie do oleju kokosowego pomaga w leczeniu drobnych ran i skaleczeń.
Skrobia ziemniaczana – pochłania wilgoć i zagęszcza konsystencję dezodorantu. Oprócz tego działa na skórę kojąco i łagodzi podrażnienia.
Skrobia kukurydziana – jest naturalnym absorbentem; pochłania wilgoć, działa łagodząco.
Wodorotlenek magnezu – wykazuje właściwości bakteriobójcze i odświeżające, dzięki czemu między innymi skutecznie niweluje przykry zapach. Działa także na skórę zmiękczająco, łagodząco i przeciwświądowo.
Olej kokosowy – w dezodorancie ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, a także przyczynia się do leczenia drobnych skaleczeń i mikrourazów skóry oraz… zwyczajnie dba i odżywia skórę pod pachami.
Macerat z płatków róży – wyrównuje koloryt skóry i niwelację ewentualnych przebarwień.
Gliceryna roślinna – działa łagodząco i zmiękczająco na skórę, zapobiega wysychaniu kosmetyku.
Glinka biała – to jedna z najdelikatniejszych glinek, dlatego mogą jej używać osoby o bardzo delikatnej i wrażliwej skórze; jej głównym zadaniem jest pochłanianie potu i łagodzenie podrażnień i odświeżenie skóry.
Ziemia okrzemkowa – jej głównym zadaniem jest pochłanianie potu i łagodzenie podrażnień, przy okazji dobrze też wpływa na wygląd i kondycję skóry – wyrównuje jej koloryt, zmiękcza ją, pochłania nadmiar sebum i łagodzi podrażnienia.
Rycynooleinian cynku – pochłania zapachy, wykazuje właściwości dezodorujące
Masło mango – nieocenione w pielęgnacji suchej, zniszczonej i spalonej słońcem. Uelastycznia i regeneruje.
Olejek eteryczny z drzewa różanego – rozjaśnia przebarwienia, ujednolica koloryt skóry, łagodzi podrażnienia, działa odmładzająco i regenerująco.
Witamina E – ma właściwości wygładzające i ujędrniające, niweluje
Węglan magnezu – ze względu na swoje właściwości absorpcyjne pochłania wilgoć.
Alkohol cetylowy – nadaje produktom charakterystyczny poślizg, zwiększa także lepkość kosmetyków i przedłuża wchłanianie olejów. Posiada działania i zdolności okluzyjne i filmotwórcze – tworząc charakterystyczną powłoczkę zapobiega nadmiernemu odprowadzaniu ze skóry czy włosów i tym samym przesuszeniu. Dodatkowo zmiękcza, wygładza, nawilża i odżywia.
Ekstrakt z kwiatów malwy czarnej – odżywia i nawilża skórę, łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację naskórka.
Olejek eteryczny lawendowy – przyspiesza proces regeneracyjny skóry, charakteryzuje się przyjemnym, ziołowo-kwiatowym zapachem.
Olejek eteryczny geraniowy – działa tonizująco i łagodzi stany zapalne; posiada właściwości antyseptyczne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.
Olejek eteryczny palmarozowy – wyróżnia się świeżym, oryginalnym aromatem; wykazuje działanie pielęgnujące skórę i regenerujące komórki oraz regulujące funkcję gruczołów łojowych.
Olejek eteryczny waniliowy – wyróżnia się słodkim, otulającym aromatem; działa kojąco.
Sposób użycia: wmasuj niewielką ilość produktu dłonią lub szpatułką (sugerujemy ilość w wielkości ziarenka grochu). Raz w miesiącu przy okazji używania deo możesz wykonać samobadanie piersi i zrobić dla siebie coś dobrego.
Składniki: soda oczyszczona, masło shea, skrobia ziemniaczana, maranta trzcinowa, olej kokosowy, gliceryna, glinka biała, olej kokosowy frakcjonowany, ziemia okrzemkowa, olej z wiesiołka, węglan magnezu, olej ryżowy, witamina E, alkohol cetylowy, olejek eteryczny cedrowy, olejek eteryczny paczulowy, olejek eteryczny lawendowy
Ingredients / INCI: Butyrospermum Parkii Butter, Solanum Tuberosum Starch, Corn Starch, Magnesium Hydroxide, Cocos Nucifera Oil, Rosa Centifolia Flower, Helianthus Annuus Seed Oil, Rosa Centifolia Flower Extract, Glycerin, Kaolin, Diatomaceous Earth, Zinc Ricinoleate, Mangifera Indica Seed Butter, Linalool*, Aniba Rosaeodora Wood Oil, Tocopheryl Acetate, Magnesium Carbonate Hydroxide, Cetyl Alcohol, Magnesium Stearate, Malvae Arboreae Flower Extract, Lavandula Angustifolia Flower Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Cymbopogon Martini Oil, Vanilla Planifolia Fruit Oil, Citral*, Geraniol*, Farnesol*, Citronellol*, Limonene*, Benzyl Benzoate*.
*składowe naturalnych olejków eterycznych
W razie podrażnienia lub uczulenia na którykolwiek ze składników, zaprzestań stosowania.
Skład produktu przedstawiony na stronie może się nieznacznie zmieniać w zależności od aktualnej dokumentacji dostarczanej przez dostawców. Aktualny skład znajdziesz na opakowaniu produktu.
Kosmetyk wegański – produkt stworzony bez użycia surowców pochodzenia zwierzęcego.
Przeczytaj więcej na naszym Blogu
Podstawowym zadaniem jakie ma dezodorant, jest oczywiście utrzymanie higieny, zatrzymanie nieprzyjemnego zapachu związanego z poceniem się. Wiele osób sądzi, że w…Co należy wiedzieć o dezodorantach w kremie?
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.